close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 3 grudnia 2018

  W dniach 27-28 listopada 2018 r. w Bukareszcie, podczas 4. trójstronnego spotkania, przedstawiciele Komisji Spraw Zagranicznych Senatu Polski, Rumunii oraz Wielkiego Zgromadzenia Narodowego Turcji rozmawiali o cyberbezpieczeństwie, walce z terroryzmem i znaczeniu edukacji dla budowania bezpieczeństwa narodowego.

  Z ramienia Polski w spotkaniu udział wzięli zastępca przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej Senatu RP Jarosław Obremski oraz członek komisji senator Piotr Wach.

   

  Senatorowie zabrali głos w części panelowej spotkania poświęconej roli edukacji w zapewnianiu bezpieczeństwa państwa, walce z terroryzmem i bezpieczeństwu cybernetycznemu. W trakcie wizyty w stolicy Rumunii spotkali się z wiceprzewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych Izby Deputowanych Rumunii Benem-Onim Ardeleanem, wzięli udział w lunchu wydanym przez wiceprzewodniczącą Senatu Rumunii Doinę-Elenę Federovici i kolacji wydanej przez przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych Senatu Rumunii Cristiana Dumitrescu. W ostatnim dniu Trilogu parlamentarzystów przyjął minister spraw zagranicznych Rumunii Teodor Melescanu.

   

  Kolejne spotkanie w tym formacie odbędzie się w Warszawie, wiosną 2019 r.

   

   

  Więcej: https://www.senat.gov.pl/aktualnosci/art,11251,4-trojstronne-spotkanie-komisji-spraw-zagranicznych-senatu-polski-rumunii-oraz-zgromadzenia-narodowego-turcji.html

  DSC_0128_resize
  DSC_0110_resize
  DSC_0089_resize
  DSC_0070_resize
  DSC_0049_resize
  DSC_9990_resize
  DSC_9987_resize
  Pałac Parlamentu

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: