close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 1 lutego 2019

  W dniu 29 stycznia 2019 r. gośćmi ambasadora byli polscy inwestorzy i przedstawiciele polsko-rumuńskiego środowiska biznesowego w Rumunii.

  Głównym gościem i prelegentem spotkania był Stefan Radu Oprea, minister ds. środowiska biznesowego, handlu i przedsiębiorczości.

   

  W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele największych polskich inwestorów oraz największych polskich firm obecnych na terytorium Rumunii: Alior Bank, Barlinek, Blachotrapez, Idea Bank, Idea Leasing, Kruk,  LOT Polish Airlines, PESA, Porta Doors, Posiadało, R22, Tymbark Maspex, Selena Romania, WISS. W spotkaniu uczestniczyła również Pani Agnieszka Olsen, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego w Rumunii.

   

  Minister Stefan Radu Oprea zaznaczył, że celem rumuńskiego rządu i kierowanego przez niego ministerstwa jest przekształcenie Rumunii, by stanowiła „najlepsze środowisko dla biznesu w Europie”, a także wsparcie rumuńskich przedsiębiorstw planujących wejście na rynki zagraniczne, w tym na rynek polski.

   

  Spotkanie było także okazją do bezpośredniej wymiany doświadczeń nt. prowadzenia działalności gospodarczej w Rumunii oraz poglądów na interesujące polskich inwestorów kwestie dot. środowiska biznesowego i inwestycji w Rumunii.

  PLB 2

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: