close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 7 lipca 2017

  W dniach 4-5 lipca br. wizytę roboczą w Bukareszcie złożył Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski. Wizyta odbyła się na zaproszenie Przewodniczącego Senatu Rumunii Călina Popescu Tăriceanu. Marszałkowi Karczewskiemu towarzyszyła delegacja z Kancelarii Senatu RP z Szefem Kancelarii Ministrem Jakubem Kowalskim.

  Przewodniczący C. Popescu Tăriceanu wydał na cześć Marszałka uroczystą kolację w dniu 4 lipca br., zaś następnego dnia Marszałek Karczewski odbył szereg spotkań wysokiego szczebla: z Przewodniczącym C. Popescu Tăriceanu, z Przewodniczącym Izby Deputowanych Liviu Dragnea oraz z Ministrem Spraw Zagranicznych Teodorem Meleşcanu. Tematem rozmów był rozwój dwustronnej i wielostronnej współpracy politycznej i gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem wymiaru parlamentarnego.

   

  Marszałek Karczewski wziął również udział w lunchu roboczym wydanym przez Wiceprzewodniczącą Senatu Rumunii Laurą Scântei, z udziałem Ministra Spraw Zagranicznych T. Meleşcanu oraz Sekretarza Stanu w MSZ Rumunii George Ciamby.

   

  Ponadto podczas wizyty w Bukareszcie Pan Marszałek złożył wieniec pod tablicą upamiętniającą Marszałka Józefa Piłsudskiego w parku Ion Voicu i spotkał się z przedstawicielami Polonii w Ambasadzie RP w Bukareszcie.

  image6a
  image5
  image3
  image2
  image10

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: