close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 17 maja 2017

  W dniach 15-17 maja br. w Rumunii gościła delegacja Komisji Obrony Narodowej Sejmu RP, na czele z przewodniczącym Michałem Jachem.

  W dniach 15-17 maja br. w Rumunii gościła delegacja Komisji Obrony Narodowej Sejmu RP, na czele z przewodniczącym Michałem Jachem.

  Delegacja spotkała się z wiceprzewodniczącym Izby Deputowanych Rumunii Florinem Iordache, a także odbyła konsultacje dwustronne z Komisją Obrony, Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Narodowego Izby Deputowanych Rumunii, z udziałem przewodniczącego Dorel-Gheorghe Căprara. W trakcie spotkania podpisano Wspólną Deklarację dot. wzmocnienia i rozwoju Polsko-Rumuńskiego Partnerstwa Strategicznego.

  Delegacja odwiedziła również Akademię Marynarki Wojennej, port wojskowy, siedzibę straży przybrzeżnej oraz statek admiralski w Konstancy i wzięła udział w ćwiczeniach kontroli granicznej w Tulczy.

  Ponadto delegacja złożyła kurtuazyjną wizytę księżniczce Małgorzacie, sprawującej pieczę nad rumuńskim domem królewskim, a także wzięła udział w uroczystości dekoracji rumuńskiego żołnierza odznaczeniem Gwiazdy Afganistanu nadanym przez Prezydenta RP. Odbyła również spotkania z ministrem obrony Gabrielem-Beniaminem Leşem i ministrem spraw zagranicznych Rumunii Teodorem Meleşcanu.

  DSC_4080bis
  DSC_4073bis

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: