close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 7 lutego 2017

  Rozmówcy wyrazili zadowolenie z doskonałych stosunków bilateralnych między krajami oraz podkreślili zbieżność stanowisk w strategicznych obszarach współpracy obu krajów, zarówno w regionie, jak i na forum międzynarodowym.

  W trakcie spotkania Przewodniczący Senatu C. Popescu-Tăriceanu i Ambasador RP M. Wilczek zgodnie stwierdzili, że w obliczu wyzwań stojących przed państwami członkowskimi Unii Europejskiej wzrasta rola Polski i Rumunii, dlatego w interesie obu krajów leży ścisła koordynacja stanowisk w sprawach europejskich. Ponadto, przewodniczący Senatu gratulował Polsce doskonałej współpracy z pozostałymi krajami wyszehradzkimi. Odnosząc się do współpracy bilateralnej Polski i Rumunii powiedział, że „bliskie stosunki między Polską a Rumunią są gwarantem bezpieczeństwa obu krajów”. Ambasador M. Wilczek wyraził zadowolenie z obecności przedstawicielki mniejszości polskiej Victorii Longher w parlamencie Rumunii, podkreślając jednocześnie, że wybór nowego parlamentu otwiera wiele perspektyw pogłębienia współpracy parlamentarnej obu krajów, w tym Polsko-Rumuńskich Grup Parlamentarnych.

   

   

  (Komunikat na stronie Senatu Rumunii: https://www.senat.ro/StiriSenatDetaliu.aspx?ID=6CCFA1F1-D512-4E0A-A0ED-C79F412C6856)

  _DSC1264_resize
  _DSC1263_resize
  _DSC1273_resize

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: