close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 27 września 2017

  W dniach 25-26 września 2016 roku w Bukareszcie odbyła się kolejna edycja konferencji Forbes CEE Forum, zorganizowana przez Forbes România. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji było przywództwo biznesowe i polityczne w Europie Środkowo – Wschodniej oraz wyzwania stojące przed współczesną gospodarką i rynkami Europy Środkowo – Wschodniej.

  W dniu 26 września na konferencji wystąpił Ambasador Marcin Wilczek, który przedstawił założenia „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”. Ambasador zaprezentował plan polskiego rządu, który opiera rozwój Polski w najbliższych latach na pięciu filarach: reindustrializacja, rozwój innowacyjnych firm, kapitał dla rozwoju, ekspansja zagraniczna, w tym wsparcie eksportu i inwestycji zagranicznych polskich firm, reforma dyplomacji ekonomicznej, promowanie polskich marek, rozwój społeczny i regionalny.

   

  W konferencji uczestniczyli przedstawiciele administracji publicznej, izb handlowych, społeczeństwa obywatelskiego, organizacji pozarządowych, rumuńskich i międzynarodowych firm oraz eksperci i analitycy w dziedzinie spraw gospodarczych. Obecni byli również przedstawiciele korpusu dyplomatycznego. 

   

  Forbes CEE 4
  Forbes CEE 2
  Forbes CEE 5

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: