close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 21 marca 2017

  21 marca br. w Ambasadzie RP w Bukareszcie odbyło się kolejne z cyklicznych spotkań dla polskich inwestorów i przedstawicieli polsko-rumuńskiego środowiska biznesowego w Rumunii.

  Gościem i prelegentem zorganizowanego przez Ambasadora RP w Rumunii spotkania był Harry-Ilan Laufer, sekretarz stanu w Ministerstwie ds. Środowiska Biznesowego, Handlu i Przedsiębiorstw, odpowiedzialny za rządową agencję promocji inwestycji InvestRomania.

  Podczas spotkania min. H. Laufer przedstawił potencjał rozwojowy i perspektywy gospodarcze Rumunii, a także korzystne warunki inwestowania i rozwoju biznesu w tym kraju (niskie koszty pracy, wykształcona kadra, niskie podatki, wsparcie dla inwestycji, pomoc państwa, etc.). Minister zaznaczył, że InvestRomania jest najważniejszą instytucją rządową wspierającą bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Rumunii, od etapu przygotowania po rozwój inwestycji. Po prezentacji goście mieli możliwość indywidualnej dyskusji z ministrem. Spotkanie było także okazją do bezpośredniej wymiany doświadczeń nt. prowadzenia działalności gospodarczej w Rumunii oraz poglądów na interesujące polskich inwestorów kwestie dot. środowiska biznesowego i inwestycji w Rumunii.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: