close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 30 stycznia 2017

  25-26 stycznia br. Ambasador Marcin Wilczek złożył wizytę w województwach Vȃlcea i Gorj, w trakcie której odwiedził polskie miejsca pamięci, spotkał się z władzami lokalnymi oraz zwiedził fabrykę CIECH Soda Romania.

  25.01 w Rȃmnicu Vȃlcea Ambasador Marcin Wilczek spotkał się z władzami lokalnymi: przewodniczącym Rady Województwa Vȃlcea, prefektem województwa i burmistrzem Rȃmnicu Vȃlcea oraz odwiedził fabrykę CIECH Soda Romania, gdzie wziął udział w uroczystej inauguracji nowego kompresora (polska inwestycja w wysokości 3,3 mln euro). W uroczystości i rozmowach w siedzibie firmy wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz (wojewoda, przewodniczący rady wojewódzkiej i burmistrz). Firma CIECH Soda Romania (poprzednia nazwa Uzinele Sodice Govora) zlokalizowana jest w miejscowości Govora. Rumuńska fabryka sody była pierwszą spółką zagraniczną przejętą przez polską firmę CIECH w grudniu 2006 r. Obecnie jest to jeden z ważniejszych zakładów na mapie gospodarczej Rumunii, będący jednocześnie największym pracodawcą w regionie. CIECH Soda Romania wytwarza sodę kalcynowaną, szkło wodne, szkliwo sodowe oraz wyroby sodopochodne.

   

  26.01 w Tȃrgu Jiu Ambasador spotkał się z władzami lokalnymi: przewodniczącym Rady Województwa Gorj, prefektem województwa i burmistrzem Tȃrgu Jiu, a także z przedstawicielami środowisk gospodarczych reprezentującymi m.in. Kompleks Energetyczny Oltenia i Izbę Handlowo-Przemysłową Gorj. Ambasador odwiedził miejsca pamięci, związane z obozem internowania dla polskich uchodźców z okresu II wojny światowej, zegar słoneczny zbudowany przez polskich żołnierzy i 17 nagrobków polskich żołnierzy, na których -  wraz z przedstawicielami władz lokalnych – złożył wiązanki kwiatów.

   

  Wizyta w Tȃrgu Jiu została zakończona wernisażem wystawy „Poznań po europejsku. Europa po poznańsku” w Muzeum Wojewódzkim Gorj, prezentującej inwestycje przeprowadzone w Poznaniu dzięki funduszom europejskim.

  spotkanie
  spotkanie zdjęcia
  spotkanie cdd
  spotkanie cd
  nagrobki
  nagrobek
  nagrobek PL
  Ambasador - wieniec nagrobek
  ciech3
  ciech2
  Ciech1
  ciech4

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: