close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 31 stycznia 2017

  30 stycznia br. minister Teodor Meleșcanu przyjął z wizytą kurtuazyjną Ambasadora RP w Bukareszcie Marcina Wilczka. Spotkanie poświęcone było omówieniu stosunków dwustronnych i dialogu między Polską i Rumunią w ramach łączącego oba kraje partnerstwa strategicznego. Rozmówcy wyrazili głębokie zainteresowanie dalszym pogłębianiem relacji między Polską i Rumunią.

  Minister T. Meleșcanu wysoko ocenił potencjał strategiczny i gospodarczy Polski oraz historyczne uwarunkowania dwustronnej współpracy między Polską i Rumunią. W trakcie spotkania wyrażono wolę dalszego pogłębienia współpracy obu krajów, w oparciu o wspólne interesy, bardzo dobre relacje polityczne i zbieżność poglądów w kwestiach o strategicznym znaczeniu, w tym w obszarze bezpieczeństwa europejskiego. Zadeklarowano kontynuację bliskiej współpracy w formatach wielostronnych, w tym w ramach NATO i UE, tzw. formatu „państw Dziewiątki” oraz trójstronnego formatu współpracy Polska-Rumunia-Turcja.

   

  W odniesieniu do stosunków gospodarczych rozmówcy podkreślili wzajemne zainteresowanie pogłębieniem współpracy Polski i Rumunii zarówno w obszarze handlowym, jak i inwestycyjnym.

   

  Komunikat ze spotkania na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rumunii: http://www.mae.ro/node/40218

  _MAE3782
  _MAE3772

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: